Yaşam

Siren Bora söyleşi ve imza gününde İzmir Yahudilerini anlatacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Musevi Cemaati Vakfı iş birliğiyle gerçekleştirilen “Düşüşten Yükselişe İzmir Yahudileri-Rav Hayim Palachi ve Dönemi” kitabının yazarı Siren Bora, saat 11.00’de İzmirlilerle buluşmaya gelecek. 3 Mayıs’ta Etz Hayim Sinagogu’ndaki toplantı ve imza gününde.

“Sonbahardan Yükselişe İzmir Yahudileri-Rav Hayim Palachi ve Dönemi” adlı eseriyle kentin tarihine ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Kütüphanesi’ne katkıda bulunan yazar Siren Bora, söyleşi ve etkinlikte İzmirlilerle buluşacak. imza günü Etkinlik 3 Mayıs Çarşamba günü saat 18:30’da Etz Hayim Sinagogu’nda gerçekleştirilecek.

Şehir tarihi için değerli bir kaynak
Çalışmalarıyla kentin tarihine ve kültürüne ışık tutan İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Arşivi, Müzeler ve Kütüphaneler Şube Müdürlüğü, İzmir Yahudileri ile ilgili çok değerli bir çalışmayı Kent Kütüphanesi’ne kazandırdı. Muharrir Siren Bora’nın “Güzden Dirilişe İzmir Yahudileri-Rav Hayim Palachi ve Dönemi” adlı eseriyle de şehrin tarihi ile ilgilenenlere değerli bir kaynak daha sunulmuş oldu.

Yazar Siren Bora, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Musevi Cemaati Vakfı iş birliğiyle düzenlenecek eserle aynı adlı söyleşi ve imza gününde okurları ve şehir tarihi meraklılarıyla buluşacak. Kitapta verilen bilgiler ışığında İzmir’in Yahudi tarihini ve dönemin İzmir Hahambaşısı Rav Hayim Palaçi’nin cemaatinin katkılarını anlatacak Bora, ardından okuyucularının kitaplarını imzalayacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-akdeniz.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu