Haber

AK Parti’den İYİ Parti’ye transfer olan Fakıbaba’dan sözler: Cumhur İttifakı ile asla yan yana olmayacağız

Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığına karşı çıkan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 6 Masa’dan ayrılması, seçimlere kısa bir süre kala Ankara’nın bir numaralı gündemi haline geldi. BBP Genel Lideri’nden Cumhur İttifakı ortaklarından Mustafa Destici’nin yaptığı çağrı dikkatleri Akşener’e çekti. Destici, “İYİ Parti artık altılı masada değil. Ya yoluna devam ederse ya da Cumhur İttifakı ile hareket ederse memnun oluruz.” ifadelerini kullandı.

ESKİ AK PARTİ’DEN DİKKAT PAYLAŞIMI

Destici’nin Akşener’e davetinin yankıları sürerken GÜZEL Parti cephesinden dikkat çeken bir açıklama geldi. Geçtiğimiz aylarda AK Parti’den İYİ Parti’ye geçişiyle gündem yaratan Ahmet Eşref Fakıbaba, Twitter hesabından eleştirel bir paylaşım yaptı.

“CUMHURİYET İTTİFAKI İLE ASLA BİRLİKTE OLMAYACAĞIZ”

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı olan Fakıbaba, Cumhur İttifakı’na katılmayacaklarını söyledi. Fakıbaba, “İYİ Parti olarak AKP/Milli İttifakı ile hiçbir zaman yan yana olmadık, olmayacağız” dedi. açıklama yaptı.

AK PARTİ’den istifa ederek İYİ PARTİ’ye geçti.

Ahmet Eşref Fakıbaba, hem milletvekilliğinden hem de AK Parti’den istifa ettiğini sosyal medya hesabından duyurdu. Fakıbaba, “Fakıbaba’nın istifasını açıkladığı açıklamada, 2003 yılında üyesi olduğum AK Parti’de farklı görevlerde görev yapma fırsatım oldu. Emeği geçen tüm büyüklerime ve Şanlıurfa halkına canı gönülden teşekkür ediyorum. bana bu fırsatı verdi.Bu 20 yılda çok değerli arkadaşlar edindim.Onlardan ayrıldığım için üzgünüm.Ama siyasi ve ahlaki anlayışıma uymayan bazı kişilerle bir arada olmayacağım için de mutluyum. dedi.

gelendost-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu