Haber

23 Nisan’da Sahnelenen 1923 Müzikali

Cumhuriyetin kuruluş hikayesini yeni nesillere aktarma misyonuyla hayata geçirilen “1923” müzikali ilk kez 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda sahnelendi.

Askıda Ne Var iş birliği ile öğrencileri ücretsiz olarak Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde ağırlayan müzikale kültür, sanat ve edebiyat dünyasından çok sayıda sanatsever yoğun ilgi gösterdi.

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatro, Piu Entertainment ve Güçlü Gösteri Sanatları Merkezi’nin (PSM) ortak yapımcılığını üstlendiği müzikalde Kerem Alışık, Özge Özder, Ece Dizdar, Elif Gülalp, İdeal Hilal Çiftçi, Metin Boray Dikenelli ve Ozan Persentili rol alıyor. ???????

Işık ve ses tasarımından dans koreografilerine, canlı orkestra kullanımından dönem kostümlerine, Milli Mücadele’den başlayarak Cumhuriyet’in kuruluşunu konu alan müzikal, bir müze gezisi sırasında kaybolan dört arkadaşın öyküsünü anlatıyor. kendilerini Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlattığı Bandırma Vapuru’nda buldu.

Yekta Kopan, Mert Dilek ve Mehmet Ergen’in yazdığı eserin yönetmenliğini Mehmet Ergen ve Lerzan Pamir, müziklerini Tuluğ Tırpan, koreografisini Beyhan Murphy, tarih danışmanlığını ise Prof. Dr. Mehmet O. Alkan üstlendi.

Müzikalin tasarımı Robert Innes Hopkins, kostüm tasarımı Gül Sağer, ışık tasarımı Malcolm Rippeth ve Douglas O’Connell tarafından yapıldı.

Müzikal bugün ve yarın izleyicilerin beğenisine sunulacak.

haber-cekmekoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu