Haber

Macron’un milli takımı teselli etmeye çalıştığı anlar sosyal medyada iz bıraktı

Katar’da düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası finalinde Arjantin Milli Takımı’na yenilen Fransa Milli Takımı’nı teselli etmek için maçın sonunda sahaya inen ve ardından teselli veren Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un eylemleri Oyuncuların soyunma odasında yaptığı konuşma sosyal medyada çok konuşuldu.

Katar’da düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası finalinde Arjantin, 3-3 biten maçı penaltı atışlarında Fransa’yı 4-2 yenerek şampiyon oldu. Maçın sonunda Fransız Milli Takımı’nı teselli etmek için sahaya inen ve oyuncularla sohbet eden Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, yaptığı hareketlerle tepki topladı. Sosyal medya kullanıcıları, Macron’un yaptıklarını uydurma olarak yorumlarken, futbolcuların da Macron’a kayıtsız kaldığını savundu. Sahaya indiğinde Fransız futbolcu Kylian Mbappe ile konuşmaya çalışan Macron, Mbappe’den beklediği ilgiyi görmedi. Madalyaların verildiği anlarda kendisine sarılmak isteyen Macron ile göz teması kurmaktan kaçınan yıldız futbolcu Mbappe, diğer yetkililerle hızlıca tokalaştı.

Soyunma odasında teselli konuşması

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, 2022 FIFA Dünya Kupası’nı Arjantin Milli Takımı’na kaybederek ikinci sırada tamamlayan Fransa Milli Takımı’nı teselli etmek için soyunma odasında kısa bir konuşma yaptı. Macron’un sosyal medya hesabından paylaştığı görüntüde oyuncuların üzgün ve yorgun olduğu, Macron’un konuşmalarına tepki göstermediği kaydedildi. Konuşmanın ardından futbolcuların Macron’u isteksizce alkışladıkları da görüldü. – DOHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu