Haber

Kılıçdaroğlu Posteri Asan 5 Kişi Gözaltına Alındı

Seçime bir gün kala Millet İttifakı’nın Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun afişini asan 5 kişi gözaltına alındı.

‘İşler ortaklaşa yapılacaksa herkese eşit davranılmalı’

Seçime bir gün kala keyfi gözaltı kararları alındı. Bursa’nın Osmangazi ilçesinde Tophane Duvarları’na Milli İttifak’ın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun posterlerini asan 5 kişi ‘izinsiz pankart asmak’ suçlamasıyla tutuklandı.

Olayla ilgili açıklamalarda bulunan CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan, 5 kişinin sözleri alındıktan sonra serbest bırakılacağını söyledi. Özkan, “Yapılan işlem Seçim Kurulu’nun yetkisinde olmasına rağmen gözaltıların usulsüz olduğuna inanıyoruz. Bununla ilgili de şikayette bulunacağız. Arkadaşlarımız taburcu olduktan sonra gerekli şikayeti yapacağız.dedi.

‘Cumhurbaşkanı adayının (Recep Tayyip Erdoğan) bir kamu kurumundaki afişi günlerdir duruyor’

Duvar’ın haberine göre Bursa 1. Bölge 2. Derece milletvekili adayı avukat Nurhayat Altaca Kayışoğlu ‘Süreci takip ediyoruz. Parti olarak seçim sürecinin barışçıl ve düzenli bir şekilde yürütülmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Tüm seçmenlerimizi bir kez daha vatandaşlık görevini yapmaya çağırıyoruz. Herkesin oyuna sahip olmasını istiyoruz.dedi.

CHP Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz, herkese eşit davranılması gerektiğini vurgulayarak, “Yaklaşık bir buçuk aydır sahada olan teşkilatlarımız çalışmalarını sürdürüyor. Arkadaşlarımız gözaltına alındı. Süreçleri devam ediyor ama bugün iktidar partisinin afişlerini birçok kamu kurumunda birçok noktada görebiliyoruz. Adalet talebimizi yeniden dile getiriyoruz. İş ortak bir yerde yapılacaksa herkese eşit davranılmalıdır. İznik Belediyesi bir kamu kurumudur. Bir kamu kurumunda günlerdir cumhurbaşkanı adayı (Recep Tayyip Erdoğan) posteri duruyor. Burada yetkililerin dikkatine sunuyoruz.söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu